https://www.unyegundemhaber.com/

ÖDÜLLÜ ANONS’UN SÖYLEŞİSİ ORDU’DA YAPILDI

ÖDÜLLÜ ANONS’UN SÖYLEŞİSİ ORDU’DA YAPILDI

Yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun’un yaptığı, başrollerinde Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç ve Şencan Güleryüz’ün yer aldığı, 2018’de 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde ‘Orizzonti (Ufuklar) Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Türkiye ve Bulgaristan ortak yapımı olan Anons filminin söyleşisi Ordu’da gerçekleştirildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri Kasım ayı programı kapsamında Altınordu ilçesi Taşbaşı Sanat Alanı’nda düzenlenen etkinlikte 60’lı yıllarda ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin bir gece boyunca süren sıra dışı yolculuğunu anlatan Anons filminin gösterimi yapıldı. Filmin ardından Yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un katıldığı, Ordu Üniversitesi (ODÜ) Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşi gerçekleştirildi.

 “BURADA İLK KEZ BENİM FİLMİMİN GÖSTERİMİ YAPILMASI BENİ MUTLU ETTİ”

Söyleşinin ardından açıklamalarda bulunan Yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, “Ordu’ya ikinci gelişim. Ordu hakkında pek fikrim yoktu ama burada kültür ve sanata çok fazla ilgi olduğunu hissediyorum. Son yaptığım Anons filminin gösterimi yapıldı. Burası kiliseymiş ama kültür ve sanat alanı olarak işlev görüyor. Burada ilk kez bir film gösteriliyormuş. Bu filminde benim filmim olması beni ayrıca mutlu etti” dedi.

“BİZLER İÇİN OLDUKÇA FAYDALI OLDU”

Bu tarz etkinliklerin kendileri için faydalı olduğunu ifade eden ODÜ Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri, Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Katılım gösteren öğrenciler şöyle konuştu:

 “Bu tür programların Ordu için bir kültür kazanımı olduğunu düşünüyoruz. Özellikle bizim gibi üniversite öğrencileri için de gayet iyi olduğunu düşünüyoruz. Sorduğumuz sorularla ufkumuzu genişletmek bizim için bulunmaz bir fırsat. Ordu Büyükşehir Belediyesinin bu tür etkinlikler yapmasını faydalı buluyoruz. Bizi özellikle sanat ve festival tarzı film yapan yönetmenlerle buluşturması bizim için önemli. Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz. Bu tür programların daha da artmasını diliyoruz.”

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 20.05.2024 ile 26.05.2024 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir