https://www.unyegundemhaber.com/

Üniversitemiz ile Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan ve Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Feyzullah Konak tarafından imzalanan protokol ile temel olarak her iki kurumun öğretim üyeleri, araştırmacıları ve uzmanları arasındaki ilişkilerin teşviki, mevcut olanakların geliştirilmesi ve araştırma çalışmalarının sonuçlarının ortak kullanımı ve yayımlanması, tarafların eğitim öğretim anlayışları ile bilimsel organizasyonlardaki deneyimlerin karşılıklı aktarımı amaçlandı.

İmzalanan protokol sonrası açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Ordu Üniversitesi olarak dış paydaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz iş birliklerine bir yenisini daha ekledik. Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü ile imzaladığımız bu protokol iki kurum arasında gerçekleştirilecek ortak proje, bilimsel araştırma ve yardımlaşma ile öğretim üyesi ve araştırmacı görevlendirmesine ilişkin birçok hususu kapsamaktadır. Bilindiği üzere ilimizde arıcılık ve bal üretimi oldukça yaygındır. Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile kurumlarımızdaki araştırmacılar, ilimizde de yaygın olan arıcılık sektöründe ürün verimliliğinin ve sürdürülebilirliğin sağlanması, bu alandaki bilgi ve teknolojilerin etkin kullanımı, ayrıca üretimi ve üreticiyi destekleyen pek çok konuda çalışmalar gerçekleştirecekler. İlimizin ve ülkemizin ekonomik anlamda kalkınmasına katkı sağlayacak bu iş birliğinin kurumlarımıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Feyzullah Konak, “Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği kapsamında temel bilimler ile uygulamalı bilimleri birleştirerek bir sinerji oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu iş birliğinin olumlu sonuçlarını ulusal ve uluslararası alanda kısa bir zaman içerisinde göreceğimize inanıyorum. Çünkü ülkemiz arıcılık ile ilgili çalışmalarda dünyada en üst sıralarda yer almakta, Ordu da ülkemizde en üst sıralarda yer almakta. Üniversitemizin değerli öğretim üyeleriyle birlikte katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkaracağımızı ümit ediyorum. Katkılarından dolayı Sayın Rektörümüze teşekkür ediyor, iş birliğimizin kurumlarımız, sektörümüz ve ilimiz adına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

ODÜ Basın

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir